sondakika

Bu yıl en az Lise Mezunu PMYO polis alımı ne zaman yapılacak?

Lise mezunu olup polis olmak isteyen binlerce gencimiz gözünü Emniyet Genel Müdürlüğü’nden gelecek açıklamalara çevirdi. Peki 2018 yılı itibariyle  en az lise mezunu PMYO polis alımı ne zaman yapılacak? Tarihi merakla bekleyen adaylar heyecanlandıran açıklama geldi mi? İşte PMYO polis alımı ile ilgili tüm detaylar…

PMYO POLİS ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

 

Buna göre normalde Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO lise mezunu polis alımları YGS’den sonra yapılmaktaydı. Ancak YGS kaldırıldı ve artık üniversite sınavları Haziran ayında yapılacak. Peki sınavdan sonra mı lise mezunu polis alımı yapılacak? İşte tahminlerimizi açıklıyoruz.

Lise mezunu polis alımı için İşin Olsa ekibimizin iki tahmini bulunmaktadır. İlk tahminimize göre polis alımları üniversite sınavı sonuçları açıklandıktan sonra yani en erken Haziran – Temmuz ayında yapılabilir. İkinci tahminimiz ise Milli Savunma Üniversitesinin uyguladığı sistemdir.

Yani polis alımları sınavdan önce yapılır, adaylar ayrı bir sınava tabii tutulur. Ancak PMYO’da eğitim görebilmek için üniversite sınavına girmeleri ve üniversite sınavından belirlenen baraj puanını alması gerekir. Eğer ikinci tahminimize göre alım yapılırsa ki düşük ihtimal ancak önümüzdeki aylarda ilan çıkabilir. Büyük ihtimal alımlar yaz aylarında bekleniyor.

POLİS MEMUR MAAŞLARI NE KADAR?

2018 yılı Ocak ayından itibaren geçerli olmak üzere, 8/1 derece polis memurunun en düşük maaşı 4,201 TL olurken, en yüksek maaş ise 4,457 TL oldu.

OKU

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
%d blogcu bunu beğendi: