spor

Malaga’dan Ahmet Çalık ve Cenk Gönen açıklaması

Malaga Sportif Direktörü Mario Husillos, Galatasaray’dan Ahmet Çalık’ın transferinin son dakikalarda gerçekleşmediğini söylerken, bu transferi yapabilmek için Cenk Gönen’i de La Liga’ya bildirdikleri 25 kişilik kadronun dışında bıraktıklarını söyledi.

Ahmet Çalık’ı uzun süredir takip ettiklerini kaydeden Husillos, “Ahmet Çalık işi bazı kağıt işleri nedeniyle olmadı. Bizim bir süredir takip ettiğimiz ve iletişime geçtiğimiz bir oyuncuydu. Daha önce temasa başlamıştık ancak son dakikada olmadı. Böylece bir oyuncu daha kadroya katma şansı yakaladık. Çalık masadaki isimlerden biriydi, doğru.” ifadelerini kullandı.

 

“CENK GÖNEN İYİ ÇALIŞIYORDU AMA BOŞLUK LAZIMDI”

Cenk Gönen’i yeni transfer yapabilmek adına dışarıda bıraktıklarını da söyleyen idareci, “Cenk Gönen çok iyi çalışan bir oyuncuydu. Bir oyuncuyu kadroya almamak zorunda kalmamız, iyi çalışmadığımızı gösterir ama kontenjanda bir boşluk yaratmamız gerekiyordu. Böylece bonservisi elinde olan oyuncular arasından transfer yapabildik.” diye konuştu.

Ahmet Çalık’ın transferine dair resmi işlemler, FIFA’nın TMS sistemine zamanında girilemeyince transfer iptal oldu. Malaga, transfer döneminin kapanmasının ardından son olarak Getafe’de oynayan ve bonservisi elinde olan Mehdi Lacen’i kadrosuna kattı. La Liga’da, ara transfer döneminin ardından bonservisi elinde olan oyuncuların transferine izin veriliyor.

etiketler
OKU

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
%d blogcu bunu beğendi: