sondakika

Edirne’de üniversitelilerden Mehmetçiğe destek yürüyüşü

Ünsal YÜCEL/KEŞAN (Edirne), (DHA)- EDİRNE’nin Keşan ilçesinde üniversite öğrencileri, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye’nin Afrin kentinde yürüttüğü ‘Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Mehmetçiğe destek için yürüyüş düzenledi.
Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Banka ve Sigortacılık Kulübü tarafından, Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu ile Keşan Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin de katılımıyla ‘Zeytin Dalı Harekatı’nı yürüten Mehmetçiğe destek için yürüyüş düzenlendi. Keşan Orman İşletme Müdürlüğü önünde toplanan yaklaşık 100 öğrenci, ellerinde Türk bayrakları ve dövizlerle Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü.
Meydanda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Banka ve Sigortacılık Kulübü danışmanı öğretim görevlisi Ahmet Deniz, basın açıklaması yaptı. Trakya Üniversitesi olarak Türk ordusunun yanında olduklarını belirten Deniz, “Bedenimiz Keşan’da da olsa, kalbimiz her zaman Afrin’e ilerleyen Mehmetçiğimizle beraber, Zeytin Dalı Harekatı’nda atmaktadır. Bir taraftan da gözümüz, kulağımız Arakan’da zulüm gören Müslüman kardeşlerimizdedir. Tarihimizde yaşanan Çanakkale Savaşı ve diğer savaşlarımızda olduğu gibi, birer Mehmetçik adayı olmayı beklemekteyiz. Bizler biliriz ki; şehitlik bizlerin en değerli makamı olup, şahadet içmeye kızlarımızla, oğullarımızla hazırız” dedi.
Üniversiteliler, Kur’an-ı Kerim ve dualar okunduktan sonra meydandan ayrıldı.

FOTOĞRAFLI

Edirne'de üniversitelilerden Mehmetçiğe destek yürüyüşüEdirne'de üniversitelilerden Mehmetçiğe destek yürüyüşüEdirne'de üniversitelilerden Mehmetçiğe destek yürüyüşüEdirne'de üniversitelilerden Mehmetçiğe destek yürüyüşü

Kadir İnanır’ı görmek için intihara kalkıştıKadir İnanır’ı görmek için intihara kalkıştı
Türkiye'den sert açıklama: İlişkiler kopma noktasındaTürkiye’den sert açıklama: İlişkiler kopma noktasında
Melike Kuvvet Türkiye'yi yasa boğduMelike Kuvvet Türkiye’yi yasa boğdu
OKU

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
%d blogcu bunu beğendi: