sondakika

Konyaaltı THM’den Çanakkale türküleri

Konyaaltı Belediyesi Türk Halk Müziği (THM) Korosu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamında konser düzenledi.
Konyaaltı Belediyesi TMH Korosu, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Etkinlikleri kapsamında sahne aldı. Konyaaltı Belediyesi Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen ‘Çanakkale Türküleri Konseri’ne vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
Ahmet Yiğit Aktı şefliğinde sahne alan THM Korosu, 21 parçadan oluşan iki bölümlük bir konser gerçekleştirdi. İki saat süren konserde THM Korosu, ‘Çanakkale içinde aynalı çarşı, Hoş gelişler ola Mustafa Kemal Paşa, Şu kışlanın kapısına, mail oldum yapısına ve Sarı zeybek şu dağlarda yaslanır’ gibi birbirinden değerli eserleri seslendirdi.
Solo türkülerinde seslendirildiği konserde Nurtaç Gül, “Mızıka çalındı”, Milda Karagöz “İzmirin kavakları”, Filiz Duran “Yemen türküsü” türküleri ile sahne aldı. Koro üyesi bazı kolislerin yakalarında Türk bayraklarıyla sahneye çıkması ise büyük alkış aldı.

Konyaaltı THM’den Çanakkale türküleri

Konyaaltı THM’den Çanakkale türküleri

Konyaaltı THM’den Çanakkale türküleri

İran'da düşen uçağın enkaz görüntüleri ortaya çıktıİran’da düşen uçağın enkaz görüntüleri ortaya çıktı
NATO'dan tartışılacak Afrin açıklamasıNATO’dan tartışılacak Afrin açıklaması
Keltepe tünellerine girildi! Afrin'den sıcak görüntülerKeltepe tünellerine girildi! Afrin’den sıcak görüntüler
OKU

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
%d blogcu bunu beğendi: