sondakika

RTÜK’ten Akit TV’ye ceza geldi! Büyük tepki toplayan o sözler için…

Geçtiğimiz günlerde Akit TV ekranlarında sunuculuk görevi üstlenen Ahmet Keser, gerçekleştirdiği yayın esnasında Türk Silahlı Kuvverleri’nin Afrin’de sivilleri öldürdüğü iddiasına ilişkin skandala imza atan ifadeler kullandı. Akit TV sunucusu Ahmet Keser, ”Sivil öldürecek olsak Cihangir, Nişantaşı, Etiler ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden başlarız.” sözlerini kullanmasının sonrasında ağır eleştiri oklarının merkezi haline gelerek büyük tepki topladı. Tüm bu olayların akabinde Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) yapılan şikayetleri değerlendirmeye alarak duruma el attı ve Akit TV’ye ceza kesti. İşte, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun Akif TV’ye getirdiği o ceza…

RTÜK’TEN AKİT TV’YE KESİLEN CEZA BELLİ OLDU!

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’ın RTÜK’e yaptığı başvuru sonuçlandı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), sunucu Ahmet Keser’in, “Sivil öldürecek olsak Cihangir, Nişantaşı, Etiler ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden başlarız” sözlerini yayınlayan Akit TV’nin bir aylık reklam gelirinin yüzde üçü oranında para cezası kesti. Ceza ortalama 25 bin TL’ye denk geliyor.

Yarkadaş’ın şikayetini değerlendiren RTÜK, kanala program durdurma cezası da verdi. Kurul, Akit TV’deki programın üç gün boyunca yayınlanamayacağına hükmetti.

OKU

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
%d blogcu bunu beğendi: